Hosté

Stanislav Kratochvíl

Česká a slovenská psychiatrieProf. PhDr. Stanislav Kratochvíl, CSc. (1932) patří mezi nejvýznamnější a také nejvýraznější osobnosti české psychologie a psychoterapie. Je vedoucím psychologem v psychiatrické léčebně v Kroměříži a emeritním profesorem klinické psychologie na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se především psychoterapií, zejména neuróz, hypnózou a sexuální terapií. Je autorem řady odborných monografií, mj. Základy psychoterapie, Manželská a párová terapie, Skupinová psychoterapie v praxi, Příběhy terapeutických skupin a Klinická hypnóza. Je členem mnoha národních a mezinárodních odborných společností. V roce 2002 mu byla olomouckou univerzitou udělena Cena Františka Palackého za celoživotní dílo v oblasti klinické psychologie.

Více: Profesor Stanislav Kratochvíl osmdesátiletý
 

Pavel Raus

vystudoval klinickou psychologii a teologii na Wheaton College v Chicagu, Illinois. Přednáší na Evangelikálním teologickém semináři v Praze, kde také vede katedru pastorace. (manželé Pavel a Julka Rausovi)

Mimoto pracuje v neziskové organizaci Parakletos, která se snaží nabídnout pomoc jednotlivcům, manželstvím a rodinám v problémech. Zabývá se specielně rolí otce, rolí muže v rodině, sexualitou, výchovou dětí a dalšími otázkami týkajícími se manželství a rodiny a vztahů obecně. Tyto otázky zpracovává jak z teologického, tak psychologického pohledu. Pavel je ženatý a má dvě dospělé dcery.

Manželé Pepa a Bohunka Horských

jsou dlouholetými pracovníky v oblasti budování manželských a rodinných vztahů, celorepublikové známí mj. svými svěžími a tvořivými semináři pro manžele. Po mnoho let pořádají oblíbené pobyty Manželská setkání. Jsou zakládajícími členy o.s. Genea-sdružení pro rodinu . Bohunka pracuje v sociálních službách (Modrá linka), Pepa je duchovní, vedoucí Odboru pro manželství a rodinu při Církvi bratrské.

 Dana Harris 

Profesorka novozákonních studií, Trinity International University, Chicago. --- Dana served as a teaching fellow in New Testament Greek at Trinity Evangelical Divinity School of Trinity International University from 1998 to 2001. From 2001 to 2006, Prof. Harris served as an adjunct instructor of New Testament at Trinity. She has been an Instructor of New Testament since 2006. Her dissertation topic is “The Eternal Inheritance in Hebrews:  The Appropriation of the Old Testament Inheritance Theme by the Author of Hebrews.” Her master's thesis was entitled “Inheriting the Age to Come: The Legacy of the Inheritance Theme in Second Temple Literature.” Her research interests include Hebrews, Revelation, Greek syntax, linguistics, hermeneutics, and Second Temple Literature, particularly apocalyptic literature. For the past seven years, she has written for Today in the Word, published by Moody Bible Institute. Prof. Harris has also taught extensively at retreats, conferences, and adult Sunday School classes.

Prior to coming to Trinity, Prof. Harris was the managing editor of the Hoover Digest, a quarterly academic journal covering public policy, economics, and foreign affairs, published by the Hoover Institution, Stanford University. For the first five years after the fall of the Berlin Wall, Prof. Harris coordinated a program, funded by the Pew Charitable Trusts, that brought young diplomats from former Soviet-satellite countries to Stanford for four-month study programs. As an undergraduate, she double-majored in International Relations and French Studies. Prior to coming to Trinity, she was also extensively involved in ministry, including short-term mission trips to Romania and France, and teaching Greek for a church-based intern program.

Prof. Harris was born and raised in California and became a Christian at a Billy Graham crusade when she was fiftenn. She is currently involved with Church of the Redeemer, an evangelical Anglican church, part of the Anglican Mission in America (AMiA). As a fourth-generation Californian, she has spent many summers backpacking and winters skiing in the Sierra Nevada mountains. She enjoys many outdoor activities and loves to travel. She also enjoys reading, Classical music, and cooking.

 

Aleš Kratochvíl